Тема: Розв’язування
задач і вправ на обчислення об’ємів.
Мета: Формувати вміння та навички учнів «читати» елементи
прямокутного
паралелепіпеда, вчити розв’язувати задачі на знаходження об’ємів фігур та
невідомі елементів цих фігур за їхніми об’ємами;
паралелепіпеда, вчити розв’язувати задачі на знаходження об’ємів фігур та
невідомі елементів цих фігур за їхніми об’ємами;
Розвивати
логічне мислення, увагу, просторову уяву;
Виховувати самостійність, толерантність,
культуру математичного
запису.
запису.
Тип уроку: Урок формування вмінь і навичок.
Обладнання: Підручники, олівці, лінійки.
Хід уроку
І.Організаційний
момент.
Перевіряю
готовність учнів до уроку,
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Двоє
учнів відтворюють вправи з домашнього завдання на дошці.
Впр.
615
S = 2(9*24 + 11*24 + 9*11) = 1158(см2)
Впр.
614
4*13 + 4*16 + 4*21 = 200(см).
Даю можливість учням класу поставити
додаткові запитання до учнів.
ІІІ.
Актуалізація опорних знань.
Запитання до учнів:
1) 3 чого складається прямокутний паралелепіпед?
(граней)
2) Форму якої фігури має кожна грань? (прямокутника)
3)
Що таке
прямокутник? (чотирикутник,
в якого всі кути рівні)
4) Як називаються сторони граней? (ребра)
5) Скільки їх? (12)
6) Як знайти площу поверхні прямокутного
паралелепіпеда? ( знайти
суму площ всіх граней паралелепіпеда)
суму площ всіх граней паралелепіпеда)
7) Які
виміри має паралелепіпед? (довжина,
висота, ширина)
8)
Що таке
куб?( паралелепіпед, в
якого всі три виміри рівні між собою)
9) Форму якої фігури має кожна грань куба? (квадрата)
з
10)
Як
знайти об’єм паралелепіпеда, квадрата? (V = аЬс, V = а).
IV.
Оголошення теми та мети уроку.
Діти записують число та тему уроку.
Діти записують число та тему уроку.
V. Розв’язування
вправ та задач.
Учні усно з місця розв’язують вправи.
Учні усно з місця розв’язують вправи.
1)За рисунком на дошці назвати:
1. Назвіть вершини паралелепіпеда. (А, В, С, D, К, Р, Е, М)
2. Яким граням належить точка D?
(AKMD, A BCD, DMEC)
3. Назвіть грані, яким належить ребро ВС. (ABCD, РВСЕ)
4.
Назвіть грань, яка дорівнює грані АКРВ.(DMEC)
2)Довжина ребра куба дорівнює З м. Знайдіть його об’єм.
Учні біля
дошки розв’язують вправи, решта в зошитах.
Впр.
619 (ст. 154)
V= 12*15*6 = 1080 (м3).
Впр.
628 (ст. 155)
1) 14*8 = 112(см2)
2) 560:112 = 5(см)
Впр.
622
1) 20- 5 = 15 (см) - ширина
2) 20 * 3 = 60(см) - довжина
3)
2(20*15 +15*60 + 20*60) = 2(300 + 900 +1200) =2*2400 = 4800(см2)
Учні
самостійно в зошитах розв’язують вправу, учень, який першим
виконає завдання, коментує хід розв’язання задачі.
виконає завдання, коментує хід розв’язання задачі.
Впр. 626
7)
15 + 3 = 18 (дм)
- довжина
8)
18:3 = 6 (дм) - висота
9)
15* 18 *6 = 1620 (дм3).
Резервна задача.
Впр. 630
144: 4 = 36 (м2)
144: 4 = 36 (м2)
VI. Підсумок уроку.
Діти
давайте перевіримо чи ми добре засвоїли матеріал попереднього та сьогоднішнього
уроків. Якщо так, то ми зможемо розв’язати кросворд.
1)
Властивість
множення.
2)
Одиниця
виміру кутів.
3)
Прямокутний
паралелепіпед, в якого всі ребра рівні.
По
вертикалі.
4)
Чотирикутник,
в якого всі кути рівні.
5)
За
допомогою формули S =
ab ми шукаємо ...
6)
Один з
вимірів паралелепіпеда.
7)
Що
вимірюється в кубічних одиницях?
VII. Пояснення
домашнього завдання.
Повторити елементи паралелепіпеда. Формули
знаходження об’ємів.
Впр. 627, 629.
Впр. 627, 629.
Немає коментарів:
Дописати коментар