Мета: Повторити основи роботи з
редактором презентацій, перевірити на практиці вміння учнів щодо створення
презентацій, зокрема фотоальбому;
Розвивати
естетичні смаки учнів, творче мислення, уміння виділяти головне, порівнювати і
узагальнювати отримані результати;
Виховувати
інформаційну культуру учнів, толерантну поведінку, любов до природи.
Тип уроку: урок
систематизації та узагальнення знань.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання учнів, налаштування їх на працю. Записуємо
число, класна робота.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
То що ж давайте повторимо.
Фронтальне
опитування
1. Діти, над яким
розділом ми почали працювати?
2.
Що таке комп’ютерна презентація?
3.
В якій програмі ми створюємо презентацію?
4.
Як запустити середовище програми?
5.
Які об’єкти можуть розміщуватись на слайді?
6.
В яких режимах можна працювати з презентацією?
7.
Як зберегти презентацію?
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.
Отже, діти
сьогодні на уроці ми будемо працювати над темою Створення презентації, зокрема
фотоальбому.
Нашим
завданням буде:
1. Повторити основи
роботи з редактором презентацій.
2. Створити
презентацію, зокрема фотоальбом. Слайд
1
IV. Мотивація навчальної діяльності.
Давайте
повторимо, що ми знаємо про презентації, а також відкриємо інтригу
сьогоднішнього уроку.
Вправа
встановлення відповідності (Записи в зошитах) слайд 2
Вперше День Землі
був відзначений у 1970 в США і з того часу проводиться щорічно 22 квітня. Це
свято чистої Води, Землі і Повітря.
Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього
природного середовища. Відомий американський політик і активіст сенатор Гайлорд
Нельсон
проголосив «Тиждень Землі» (3-й тиждень квітня) як щорічну подію, яка стала
дуже популярною серед населення США.
Прапор Землі не є офіційним символом чогось. Він являє собою фотографію
планети з космосу.
Символом Дня є зелена грецька буква (тета) на білому тлі .
V. Перевірка домашнього завдання.
Діти,
що вам було задано додому.
1. Опрацювати параграф 26, 27.
2. Вивчити основні поняття.
3. Відповісти на запитання Оціни свої знання та вміння
ст. 224.
Сьогодні
якість домашнього завдання ми будемо перевіряти у формі тестів. Діти, як ми це
робимо?
На робочому столі папка . Ми вибираємо файл . Вводимо своє прізвище та ім’я. 12
запитань по 25 секунд. На виконання завдання в нас 3 хв.
Перед тим як сісти за комп’ютери,
як зазвичай, давайте повторимо правила безпечної роботи за комп’ютером. Перед
вами сигнальні картки, якщо правило правильне ви піднімаєте зелену картку, ні –
червону.
1.Заборонено вмикати та вимикати комп’ютер без дозволу вчителя.
2. Дозволено торкатися екрана монітора.
3. Заборонено самостійно ремонтувати ПК.
4. Заборонено ходити по комп’ютерному класу, голосно
розмовляти.
5.Дозволено класти книжки, зошити на клавіатуру, мишу
або монітор.
6. Відстань від очей до екрану монітора має
дорівнювати відстані витягнутої руки.
7. Заборонено працювати з мокрими руками або в мокрому
одязі.
8. Дозволено безперервно працювати за комп’ютером
довше 15 хвилин.
9. Про будь-яку несправність потрібно негайно повідомити
вчителя.
VІ. Основна частина.
І. Створення опорного плакату.
Діти давайте пригадаємо основні поняття
та створимо опорний плакат.
Що
таке фотоальбом?
Фотоальбом – це презентація, яка містить лише
зображення, підписи та заголовки.
1.
Що таке макет слайда?
Макет слайда – це зразок структури
слайда, схема розміщення його об’єктів.
2.
Що таке тема або шаблон слайда ?
Це документ, у
якому збережені значення властивостей презентації (фон слайдів, шрифт,
накреслення та колір тексту та інше)
ІІ. Самостійна робота з підручником.
Давайте
повторимо дії, які ми виконуємо для створення фотоальбому, виконавши вправу 6
стр 214.
М) Запустити на
виконання редактор презентацій.
А) У
середовищі редактора презентацій перейти на вкладку Вставлення
Т) Для
інструмента фотоальбом обрати вказівку Створити фотоальбом.
Е) У діалоговому
вікні Фотоальбом натиснути кнопку Файл або диск
Р) Додати нові
малюнки
И) Виділити
зображення з вибраної папки та натиснути кнопку Вставити
К) Зберегти
створений фотоальбом.
ІІІ. Фронтальна робота.
Діти давайте
пригадаємо, на які групи поділено властивості фотоальбому?
1. Вміст альбому.
Що ми тут змінюємо?
2. Розмітка альбому
. Які значення властивостей ми змінюємо?
ІV. Виконання
практичного завдання.
Працювати ви будете в парах.
Не дарма на
початку уроку ми дізналися який сьогодні день. День землі.
Уявіть, що ви
представники всесвітньої екологічної організації. Ваше завдання створити
фотоальбом про природні чудеса кожного з континентів нашої землі. Доречі, скільки
є континентів на Земній кулі:
1. Америка північна
і південна.
2. Євразія
3. Африка
4. Австралія
5. Антарктида.
На робочому
столі папка Фотоальбом, в ній фотографії кожного з континентів. Діти створюють
фотоальбом та представляють його з коротким поясненням. На виконання завдання
10 хвилин. Ви будете презентувати вашу роботу на екрані. Що для цього потрібно
зробити? (Скинути зроблене завдання в папку обмін).
Відпочинок вправи для очей.
Представлення фотоальбомів.
До слова запрошується екологічна група від кожного з
континентів. Оцінюється робота за допомогою таблиць «Параметри оцінки»
VII. Підсумок уроку.
Давайте
підведемо підсумок уроку. Діти, давайте пригадаємо, які завдання ми ставили
перед собою на початку у року?
Діти як
видумаєте, для чого відзначають день Землі?
Цей день
присвячується різним заходам, що їх проводять навесні з метою зберегти довкілля
планети Земля. Бережливе ставлення до природи починається з кожного з нас. Давайте послухаємо вірш «Не хочу».
Не хочу
А. Костецький
Метелика ловити я не хочу:
Він – квітка неба, хай живе собі!
Хай крильцями барвистими тріпоче,
Щоб радісно було мені й тобі!
І квітку лісову не стану рвати,
Її додому я не понесу,
Бо вдома їй джмеля не погойдати
І не попити ранками росу!
І ні стеблинку, гілку, чи травинку
Я не ображу: це – страшенний гріх!
Бо в кожній з них живе тремка живинка,
Що світиться довірою до всіх.
Та все ж
головним, що ми робили на уроці було створення презентації. Скажіть чи змогли б
ми без презентації краще передати красу мальовничих куточків нашої землі? Як
каже народне прислів’я: «Краще один раз побачити ніж сто разів почути».
VIII. Пояснення
домашнього завдання (слайд)
1.
Повторити параграф 26, 27.
2.
Вправа 6 ст 223. Письмово в зошиті.
3. Створити
фотоальбом природні дива України
Хороший і цікавий конспект уроку.
ВідповістиВидалитиДуже сподобався конспект. Можливо у Вас є ще якісь конспекти уроків інформатики саме для 6 класу, опублікуйте, будь ласка. Дякую!
ВідповістиВидалити